احمق سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

احمق: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار اجتماعی 40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

سخنگوی شرکت ثبت احوال گفت: حدود 40 میلیون کارت هوشمند ملی جهت واجدان شرایط صادر شده است است و زیاد این افراد کارت خود را تحویل گرفته اند. 

40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

عبارات مهم : میلیون

سخنگوی شرکت ثبت احوال گفت: حدود 40 میلیون کارت هوشمند ملی جهت واجدان شرایط صادر شده است است و زیاد این افراد کارت خود را تحویل گرفته اند.

به گزارش ایرنا، سیف الله ابوترابی روز یکشنبه در نشست خبری در محل شرکت ثبت احوال افزود: تاکنون بیش از 43 میلیون نفر از ایرانیان مرحله پیش عضویت جهت گرفتن کارت هوشمند ملی را انجام داده اند که از این میزان 42 میلیون نفر تکمیل اطلاعات جهت دریافت کارت هوشمند ملی را به آخر رسانده اند.

وی ادامه داد: پیش از این اعلام شده است بود که افرادی که کارت ملی آنها (نمونه قدیم) تا تاریخ بیست و نهم اسفند سال 96 معتبر است تاپایان سال 96 از درجه اعتبار ساقط خواهد شد به همین علت حجم بالایی از مراجعات جهت دریافت کارت هوشمند ملی در آخر سال 96 به مراکز ثبت احوال مراجعه می کردند.

40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

ابوترابی اضافه کرد: بر همین اساس شاهد بودیم که در آخر سال گذشته 11 میلیون نفر پیش عضویت جهت دریافت کارت هوشمند ملی را انجام دادند، ولی به علت ازدحام مراجعه کنندگان و همچنین حجم بالای کار در آخر سال 96 شاهد بودیم که بخش اعظمی از درخواست کنندگان و متقاضیان کارت هوشمند ملی باقی مانده اند، به همین علت بود که تاریخ کارت هایی که تا آخر سال 96 اعتبار داشتند تا آخر سال 97 هم تمدید شد.

سخنگوی شرکت ثبت احوال راجع به کاربردی شدن کارت هوشمند ملی نیز گفت: دستگاه های زیادی متقاضی استفاده از کارت هوشمند ملی جهت احراز هویت افراد جهت ارائه خدمات هستند، با دستگاههایی مانند بانک و شرکت ثبت اسناد تفاهمنامه هایی را به امضا رسانده ایم که بازدیدکنندگان با استفاده از کارت هوشمند ملی احراز هویت شوند.

سخنگوی شرکت ثبت احوال گفت: حدود 40 میلیون کارت هوشمند ملی جهت واجدان شرایط صادر شده است است و زیاد این افراد کارت خود را تحویل گرفته اند. 

وی اعلام کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در آخر سال 97 جهت تمام افراد ایرانی واجد شرایط بتوانیم کارت هوشمند ملی را صادر کنیم.

ابوترابی تصریح کرد: ولی رسیدن به این نشانه منوط به این است که اعتبارات و نیازمندی های شرکت ثبت احوال تأمین شود تا ما بتوانیم به نقطه نشانه که صادر کردن کارت هوشمند ملی جهت تمام ایرانیان واجد شرایط تا آخر سال 97 است،به انجام برسانیم.

*راه اندازی 510 ایستگاه سیار درخواست کارت هوشمند ملی

40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

ابوترابی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: به منظور تسهیل امور و جوابگو بودن بهتر به متقاضیان صدور کارت هوشمند ملی 510 ایستگاه سیار در سراسر کشور راه اندازی شده است است.

وی تاکید کرد: ایستگاههای سیار جهت افرادی که در مراکز نگهداری سالمندان، معلولان، جانبازان و بعضی خانواده هایی که دارای افراد کهنسال هستند راه اندازی شده است است.

سخنگوی شرکت ثبت احوال گفت: حدود 40 میلیون کارت هوشمند ملی جهت واجدان شرایط صادر شده است است و زیاد این افراد کارت خود را تحویل گرفته اند. 

ابوترابی افزود: بیش از 12 هزار ایستگاه صدور کارت هوشمند با بیش از 14 هزار کاربر در 663 دفتر پستی و 1554 دفتر پیشخوان و 831 اداره ثبت احوال که به صورت مستقیم با پایگاه در ارتباط هستند به هموطنان خدمات ارائه می کنند.

* از بین بردن کپی مدارک به صورت آزمایشی در 3 استان اجرا شد

سخنگوی شرکت ثبت احوال گفت: یکی از موضوعاتی که در جامعه به عنوان معضل بود ارائه کپی مدارک هویتی در دستگاه های اداری هست. سال گذشته طرح از بین بردن کپی مدارک در مراجعات اداری در سه استان سمنان، خوزستان و قم به صورت آزمایش اجرا شد و دستگاه های اداری از دریافت کپی شناسنامه منع شدند.

40 میلیون ایرانی کارت هوشمند ملی گرفتند

وی ادامه داد: با از بین بردن کپی مدارک هویتی از طریق سامانه ای به صورت برخط احراز هویت انجام می شود. قرار است که این طرح به کل کشور تعمیم داده شود. شرکت ثبت احوال نیز در این زمینه مشکلی ندارد. امکانات سخت افزاری و نرم افزاری این کار فراهم شده است و منتظریم دستگاه های اجرایی به این سامانه متصل شوند تا از بین بردن کپی مدارک در هر سیستمی در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور با بیان اینکه جهت استعلام هویت با 200 هزار نقطه در ارتباط هستیم، گفت: با آرشیو الکترونیکی، خدمات را سکونت محور کردیم، یعنی در نظام اداری ثبت احوال هر کس در هر نقطه ای ساکن باشد می تواند از خدمات ثبت بهره مند شود.

سخنگوی شرکت ثبت احوال تصریح کرد: 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت است که به پیشنهاد شرکت ثبت احوال و شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شده است هست، روزی که قرار است بحث های جمعیتی را مورد بررسی قرار داده و سیاست های مقام معظم رهبری را نیز در اولویت کار قرار دهیم.

* در سال 96 یک میلیون و 487 هزار و 908 تولد ثبت شده است است

وی افزود: مرجع رسمی انتشار آمار جمعیتی کشور شرکت ثبت احوال است چون این آمار مبتنی بر آمار اطلاعاتی جمعیت هست، بنابراین تولید و انتشار چهار واقعه حیاتی وظیفه این شرکت است.

*تولد یک میلیون و 488 هزار نفر در سال 96

سخنگوی شرکت ثبت احوال به ارائه آمارهای چهار واقعه حیاتی پرداخت و گفت: در سال 96 یک میلیون و 487 هزار و 908 تولد ثبت شده است است که از این تعداد 766 هزار و 13 پسر و 721 هزار و 769 دختر بودند.

وی ادامه داد: نسبت جنسیت به ازای هر 100 دختر 106.1 پسر بوده هست. از طرفی 77 درصد تولد ثبت شده است مربوط به افرادی است که ساکن شهرها بوده اند و 23 درصد نیز مربوط به ساکنان دِه است.

وی افزود: میزان عمومی تولد در کشور 18.8 به ازای هر هزار نفر جمعیت است که نسبت به سال گذشته تغییرات محسوسی نداشته است.

*استان های دارای بیشترین و کمترین ولادت

ابوترابی گفت: سیستان و بلوچستان استانی با بالاترین میزان تولد و گیلان استانی با کمترین قیمت تولد هستند.

سخنگوی شرکت ثبت احوال ادامه داد: استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان رضوی، هرمزگان، خراسان جنوبی بیشترین تولد را در کشور در سال 96 داشتند و استان های گیلان، مازندران، مرکزی، البرز، سمنان نیز استان هایی با کمترین میزان تولد بودند.

وی همچنین به آمارهای فوتی نیز اشاره کرد و گفت: در سال 96، حدود 376 هزار و 808 نفر فوتی ثبت شده است است که از این تعداد 209 هزار و 481 مرد و 164 هزار و 966 نفر زن بودند و نسبت فوت مردان به زنان نیز به ازای هر 100 زن 127 مرد بود. همچنین نسبت فوت مناطق شهری به روستایی نیز 73.8 درصد در شهر و 26.2 درصد در دِه بوده است.

*بیماری های قلبی در صدر علل فوت و میر ایرانی ها

ابوترابی به مهمترین و بیشترین دلایل فوت و میر در کشور نیز اشاره کرد و گفت: بیماری های قلبی با 39.1 درصد، بیماری های دستگاه تنفسی با 9.3 درصد و سرطان ها و تومورها با 10.5 درصد از بیشترین دلایل فوت و میر در کشور هستند.

*605 هزار و 404 مورد ازدواج و 176 هزار و 924 واقعه طلاق ثبت شد

وی به آمارهای ازدواج و طلاق رخ داده در سال 96 تا 15 اردیبهشت 97 نیز اشاره کرد و گفت: 605 هزار و 404 مورد ازدواج در این بازه به ثبت رسیده و 176 هزار و 924 واقعه طلاق نیز ثبت شده است است که میانگین سن مردان در نخستین ازدواج 27.3 سال و میانگین سن زنان نیز در نخستین ازدواج 22.8 سال بوده است.

* 7.6 مورد ازدواج به ازای هر هزار نفر جمعیت

وی ادامه داد: میانگین سن مردان در طلاق ثبت شده است 36.5 سال و میانگین سن زنان نیز در طلاق ثبت شده است 31.6 سال بوده هست. همچنین میزان عمومی ازدواج در کشور به ازای هر هزار نفر جمعیت 7.6 مورد بوده است.

*خراسان شمالی و سمنان به ترتیب بیشترین و کمترین استان های میزان عمومی ازدواج

ابوترابی گفت: استان های خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان و خوزستان بالاترین میزان عمومی ازدواج را دارا هستند و استان های سمنان، البرز، تهران، بوشهر و اصفهان نیز کمترین میزان عمومی ازدواج را در سال 96 دارند.

وی اضافه کرد: میزان عمومی طلاق در کشور به ازای هر هزار نفر جمعیت 2.2 بوده است و پنج استانی که بالاترین میزان عمومی طلاق را دارا هستند به ترتیب استان های تهران، کرمانشاه، کردستان، قم و گیلان هستند.

وی اعلام کرد: استان های سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان جنوبی و هرمزگان نیز استان هایی هستند که کمترین میزان عمومی طلاق در آنها رخ داده است.

*112 هزار و 402 عوض کردن نام در سال 96

سخنگوی شرکت ثبت احوال در بخش دیگری از سخنانش به آمارهای عوض کردن نام و نام خانوادگی نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته از 230 هزار و 47 عوض کردن نام خانوادگی بررسی و پاسخ داده شده است است و همچنین بیش از 42 کمیته مشورتی نام نیز تشکیل شده است است که 1468 تقاضای گزینش نام تازه داشتیم که 1116 مورد آن تایید و 302 مورد پاسخ منفی و تعدادی نیز در دست بررسی هست. همچنین 112 هزار و 402 مورد عوض کردن نام در سراسر کشور داشتیم.

* تغییرعکس کارت هوشمندملی جهت افرادی که تغییری در صورت دارند، ممکن است

ابوترابی گفت: از متقاضیان دریافت کارت هوشمند ملی تصویر زنده (لایو) گرفته می شود و به منظور اوج بردن کیفیت این تصویر به کسانی که مسئول گرفتن تصویر افراد هستند، آموزش های داده شده است است.

وی اعلام کرد: به تمام افرادی که فاقد مدارک هویتی هستند و ادعای ایرانی بودن دارند اگر هویت آنها به وسیله دستگاه های امنیتی و انتظامی تایید شود و در فرمانداری ها تشکیل پرونده داده باشند، مدارک هویتی داده می شود.

* 111میلیون ایرانی زنده و فوت شده است شماره ملی دارند

سخنگوی شرکت ثبت احوال گفت: تاکنون جهت 111میلیون ایرانی زنه و فوت شده است شماره ملی تخصیص داده شده است یافته است و اگر فردی نیاز به شماره ملی یکی از بستگان فوت شده است خود داشته باشد با تقاضای دستگاه مرجع و درخواست کننده این شماره ملی در اختیار آنها قرار می گیرد و تحت هیچ شرایطی شماره ملی افراد چه زنده و چه فوت شده است عوض کردن نمی یابد.

وی اعلام کرد: شرکت ثبت احوال ازدواج زیر 15سال را فقط با ارائه حکم دادگاه و گواهی رشد ثبت می کند.

واژه های کلیدی: میلیون | هوشمند | ازدواج | استانی | استان سمنان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz