احمق سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

احمق: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران در جنگ از طریق این 4 راه، می تواند آمریکا را در تنگه هرمز و منطقه زمین گیر کند

زاخاری کک در نشنال اینترست نوشت: اگر کشور عزیزمان ایران خواهان بستن تنگه هرمز هست، زیردریایی از اهمیت فزاینده ای برخوردار هست. همانطور که موسسه مطالعه جنگ تبیین

کشور عزیزمان ایران در جنگ از طریق این 4 راه، می تواند آمریکا را در تنگه هرمز و منطقه زمین گیر کند

کشور عزیزمان ایران در جنگ از طریق این 4 راه، می تواند آمریکا را در تنگه هرمز و منطقه زمین گیر کند

عبارات مهم : ایران

زاخاری کک در نشنال اینترست نوشت: اگر کشور عزیزمان ایران خواهان بستن تنگه هرمز هست، زیردریایی از اهمیت فزاینده ای برخوردار هست. همانطور که موسسه مطالعه جنگ تبیین کرده است: « در آب های کم عمق و در بستر خلیج فارس، مستقر کردن زیردریایی ها و استفاده کردن از آنها می تواند روند عبور و مرور کشتی ها در یک مسیر دریایی باریک را به مخاطره بیندازد.»

به گزارش گزینش ؛ در ادامه این مقاله می خوانیم: بعد از جنگ سرد ، به استثنای کره شمالی، هیچ کشوری به اندازه کشور عزیزمان ایران ، آمریکا را از خاورمیانه، آسیای مرکزی تا آمریکای لاتین به چالش نکشیده هست. پایتخت کشور عزیزمان ایران هرگز فرصتی را جهت محدود کردن نفوذ آمریکا از دست نداده هست. این استراتژی ذاتا پرخطر هست. نه تنها پایگاه های نظامی آمریکا، دور تا دور کشور عزیزمان ایران را محاصره کرده اند بلکه هزینه نظامی آمریکا در طی امسال دوبرابر کل تولید ناخالص داخلی کشور عزیزمان ایران بوده هست. ولی جهت جبران این نقص، کشور عزیزمان ایران از دکترین نظامی مبتنی بر بازدارندگی بر پایه سه توانایی زرادخانه موشک های بالستیک پیشرفته، جنگ نامتقارن دریایی و گروه های شبه نظامی غیردولتی متوسل شده است هست. اگر چه بسیاری از سیستم های تسلیحاتی جهت اجرای این دکترین به کار می روند ولی 4 توانایی به طور خاص حیاتی هستند:

موشک سجیل

کشور عزیزمان ایران در جنگ از طریق این 4 راه، می تواند آمریکا را در تنگه هرمز و منطقه زمین گیر کند

یکی از بااهمیت ترین ابزارهای دکترین نظامی کشور عزیزمان ایران ، فهرست بزرگی از موشک های بالستیک هست. سجیل یک و سجیل دو آشنا شده است ترین موشک های بالستیک ، که بر پایه طراحی های کره شمالی ساخته شده است هست. این موشک زمین به زمین دو مرحله ای، ۲ موتور سوخت جامد مرکب است که جهت نخستین بار در سال 2008 مورد آزمایش قرار گرفت. رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کنگره در نوامبر 2009 گفت: « برد موشک سجیل تقریبا 2000 تا 2500 کیلومتر است.» این امر با بیانات مصطفی محمد نجار وزیر دفاع همخوانی داشت.

در این برد، موشک سجیل می تواند باری را به میزان 750 کیلوگرم با خود حمل کند و این دامنه می تواند به اسرائیل و حتی بخش های جنوب شرقی اروپا برسد. به طور گسترده اعتقاد بر این است که یک روزی می تواند این موشک حامل کلاهک هسته ای باشد. موشک سجیل دو نخستین بار در سال 2009 مورد آزمایش قرار داده شد و همچنان در حال توسعه و پیشرفت هست. بر اساس گزارش امنیت جهانی « سجیل دو از توانایی برد 2510 کیلومتر با حمل 650 کیلوگرم بار برخوردار هست. همچنین آن ها می توانند 1000 کیلوگرم را تا 2000 کیلومتر حمل کنند. موشک سجیل دو از بعد دقت پیشرفته ترین موشک بالستیک کشور عزیزمان ایران هست. مقامات دفاعی کشور عزیزمان ایران تاکید کردند که سجیل دو در مقایسه با سجیل یک به « سیستم ناوبری تازه و سنسورهای بسیار پیچیده و دقیق مجهز است.»

زاخاری کک در نشنال اینترست نوشت: اگر کشور عزیزمان ایران خواهان بستن تنگه هرمز هست، زیردریایی از اهمیت فزاینده ای برخوردار هست. همانطور که موسسه مطالعه جنگ تبیین

زیردریایی کلاس غدیر

شاید بزرگترین بازدارنده ترساندن کشور عزیزمان ایران که می تواند جریان حمل و نقل نفت را در تنگه هرمز ترساندن کند زیردریایی کلاس غدیر هست. در واقع بر اساس بعضی تخمین ها، آمریکا از سال 1976 به میزان 8 تریلیون دلار جهت حفاظت از تنگه هرمز هزینه کرده هست. نیروهای نظامی خطوط ارتباط دریایی و کشتی های تجاری که مسیرهای آن قابل آینده نگری هست، طمعه های آسانی جهت زیردریایی هاست. کشور عزیزمان ایران از تعداد متنوع زیردریایی برخوردار است ولی زیردریایی کلاس غدیر 150 تنی به طور خاص در هر جنگی مرگبار به نظر می رسد. اندازه کوچک و بی صدا زیردریایی های غدیر ایران، رهگیری آنها را بسیار سخت می کند. هریک از این زیردریایی ها از دو پرتابگر ۵۳۳ میلیمتری جهت شلیک اژدرهای خود استفاده کرده و می تواند عملیات مین گذاری در دریا و حمل نیروهای تکاور را انجام دهد. کشور عزیزمان ایران در مقایسه با انواع دیگر زیردریایی، حداقل 20 زیردریایی کلاس غدیر دارد.

کریس هارمر، کارشناس حوزه نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران در موسسه مطالعات جنگ آمریکا می گوید: ساکت ترین زیردریایی ها در دنیا آنهایی هستند که بر روی بستر شنی دریا قرار گرفته و بی حرکت می مانند. این همان کاری است که زیردریایی های غدیر در کشور عزیزمان ایران انجام می دهند. از بنادر حرکت کرده به عمق دریا رفته و در بستر خلیج فارس بر روی شن موضع می گیرند و منتظر اهداف خود می مانند.

موشک بالستیک ضد کشتی خلیج فارس

کشور عزیزمان ایران در جنگ از طریق این 4 راه، می تواند آمریکا را در تنگه هرمز و منطقه زمین گیر کند

موشک های بالستیک ضد کشتی خلیج فارس یکی دیگر از مولفه های ارزشمند در توانایی نامتقارن دریایی هست. سوخت جامد تک مرحله ای، مافوق صوت با برد ۳۰۰ کیلومتر و توانایی حمل 650 کیلوگرم است که بر اساس موشک فاتح ۱۱۰ طراحی و ساخته شده است هست. رسانه های ایران، موشک های خلیج فارس را « پیشرفته ترین و بااهمیت ترین موشک نیروی دریایی سپاه پاسداران» توصیف کرده اند. در حالی که اکثر موشک های ضد سطحی سرعتی پایین تر از سرعت صوت داشته و شبیه موشک کروز عمل می کنند، موشک خلیج فارس به صورت عمودی اوج رفته، به سرعت مافوق صوت رسیده و از طریق یک برنامه هوشمند نشانه را شناسایی کرده، روی آن قفل و به آن اصابت می کند. این موشک جهت نخستین بار در سال ۲۰۱۱ به وسیله نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران مورد آزمایش قرار داده شد و کشور عزیزمان ایران اعلام کرده است که دقت اصابت این موشک را از شعاع ۳۰ متری به ۸.۵ متری نقطه نشانه کم کردن داده هست. خبرگزاری فارس در گزارشی گفت: « این موشک ها جهت نابودی اهداف و نیروهای دشمن در دریا طراحی شده است هست. سردار مجید بکایی به عنوان مشاور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم گفت : « بعد از آزمایش اول این موشک ها، ما شاهد عقب نشینی ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس بودیم.»

حزب الله

در اوایل دهه 1980م، جهت کمک به ایجاد مقاومت علیه اشغالگری اسرائیل ، مقامات سپاه پاسداران به لبنان فرستاده شدند. در ان دوران کشور عزیزمان ایران نه تنها در لبنان نفوذی نداشت بلکه درگیر جنگ مرگبار با صدام حسین عراق بود. درک تصمیم نفوذ در لبنان یک نبوغ استراتژیک به نظرمی رسد لیکن حزب الله هدیه ای است که در جهت اهداف کشور عزیزمان ایران عمل می کند. حزب الله بارها ثابت کرده که موثرترین و قابل استفاده ترین، در زرادخانه کشور عزیزمان ایران هست. بعد از تهاجم آمریکا به عراق در سال 2003، از حزب الله جهت آموزش گروه های شبه نظامی شیعه عراق استفاده شد و همچنین آن ها به آموزش حوثی ها در یمن هم پرداخته اند. همچنین از سال 2011م حزب الله در حفظ دولت بشار اسد نقش تعیین کننده ای داشته است.

زاخاری کک در نشنال اینترست نوشت: اگر کشور عزیزمان ایران خواهان بستن تنگه هرمز هست، زیردریایی از اهمیت فزاینده ای برخوردار هست. همانطور که موسسه مطالعه جنگ تبیین

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | دریایی | بالستیک | موشک بالستیک | نیروهای مسلح | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz